Untitled Document
BAR POD WAMPEM - forum Janusza Radka Strona Główna BAR POD WAMPEM - forum Janusza Radka
Oficjalne forum Janusza Radka

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: mayrla
2007-03-07, 13:54
Regulamin Oficjalnego Forum Janusza Radka
Autor Wiadomość
pawelwiejek 
AdministratorWiek: 31
Dołączył: 03 Lis 2006
Posty: 235
Skąd: Warszawa
  Wysłany: 2006-11-03, 13:46   Regulamin Oficjalnego Forum Janusza Radka
   Ulubiona płyta Janusza Radka: Królowa Nocy
   Ulubiony recital Janusza Radka: Serwus Madonna
   Ulubiony utwór z płyt Janusza Radka: Mechaniczna lalka
   Ulubiony utwór z recitali Janusza Radka: Kiedy odchodziłem
   Inny ulubiony utwór Janusza Radka: Ja to mam szczęście


Regulamin OFICJALNEGO FORUM JANUSZA RADKA

1. Jako założyciele, właściciele i Administratorzy OFICJALNEGO FORUM JANUSZA RADKA, postanowiliśmy stworzyć niniejszy regulamin, w celu uregulowania wszystkich możliwych kwestii wynikających z używania forum. Zachęcamy gorąco do uważnego przeczytania ze zrozumieniem tego regulaminu.

2.
OFICJALNE FORUM JANUSZA RADKA jest miejscem wypowiadania się Internautów, na wskazany temat.

3. Internauci korzystający z forum nazywani są użytkownikami forum. Użytkownicy forum, mogą posiadać indywidualne konta, dzięki którym będą mogli w pełni korzystać ze wszystkich zalet forum, jak również mogą posiadać status: „Gość”, który nie wymaga przeprowadzania rejestracji ani logowania, jednakże posiada pewne ograniczenia funkcjonalności.

4. Założenie konta na forum, czyli uzyskanie pełnego dostępu do wszystkich jego zalet, jest jednoznaczne z akceptacją niniejszego regulaminu w każdym jego punkcie i bezwzględnym zobowiązaniem do jego przestrzegania.

5. Użytkownicy forum, mogą umieszczać swoje wypowiedzi w istniejących tematach lub zakładać nowe tematy w odpowiednich działach.

6.
Tytuł nowego wątku, założonego przez użytkownika, powinien sugerować jego treść.


7.
Użytkownicy forum uważani są za ludzi kulturalnych i są obdarzani przez Administratorów oraz Moderatorów dużym kredytem zaufania. Nakłada to na nich obowiązek kulturalnego wypowiadania się; w szczególności zabrania się używania słów powszechnie uznanych za wulgaryzmy, obrażania uczuć religijnych lub patriotycznych (np. przez umieszczanie treści lub znaków faszystowskich), stosowania sformułowań mogących dotknąć innych użytkowników forum, lub osoby trzecie a także jawnego czy też ukrytego obrażania innych użytkowników forum w jakiejkolwiek formie. Za nie przestrzeganie tego punktu grożą poważne sankcje, włącznie z blokadą numeru IP i usunięciem konta użytkownika.

8. Użytkownicy forum, powinni wypowiadać się w języku polskim. Dopuszczalne odstępstwa dotyczą nie stosowania polskich znaków diakrytycznych: ą,ę,ś,ź,ż,ć,ń,ó,ł (tak jak w sms’ach stosujemy odpowiednio: a,e,s,z,z,c,n,o,l). Moderatorzy nie będą zwracali również uwagi na drobne literówki, brak znaków przestankowych a także celowe zamiany liter np. „sz” na „sh” (deszcz – deshcz, Janusz - Janush), pod warunkiem, że będą one zrozumiałe dla pozostałych użytkowników forum. Użytkownicy zobowiązani są, do uprzedniego podglądu posta przed wysłaniem go i ewentualnej poprawy wszystkich zauważonych błędów.

9. Użytkownicy forum, starają się nie utrudniać jego technicznego działania. Zdają sobie zatem doskonale sprawę z tego, że stosowanie nadmiernej ilości emotikonek (zwłaszcza takich samych pod rząd) nie jest mile widziane, ponieważ nie wnosi to niczego do dyskusji i powoduje wydłużenie ładowania się strony. Emotikonki wyrażają jedynie uczucia, dlatego nie powinny one, górować w żaden sposób nad przekazywaną słownie treścią, a powinny być jej dobrze komponującym się uzupełnieniem.

10. Użytkownicy forum, używają wielkich i małych liter w wypowiedziach. Zdają sobie również sprawę, że pisanie KAPITALIKAMI traktowane jest jako krzyk i jeśli użyte będzie bez zasadnie, nie będzie tolerowane.

11. Domyślnym kolorem tekstu jest kolor czarny. Użytkownicy wiedzą, że zastosowanie nadmiernej ilości kolorów, bądź też niedopasowanie koloru czcionki do tła utrudnia czytanie.

12. Użytkownicy zdają sobie sprawę, że rysunek w avatarze nie powinien przekraczać dopuszczalnych rozmiarów, ani objętości. Domyślają się również, że umieszczanie zdjęć w nieodpowiednim formacie (.bmp) i rozmiarze, utrudnia ładowanie się strony i uniemożliwia jej wygodne oglądanie. Dopuszczalne formaty dla grafiki to *.jpg *.jpeg *.gif

13. Jeśli użytkownicy odwołują się do wypowiedzi innych użytkowników i chcą ją zacytować, powinni ograniczyć się do odpowiedniego fragmentu. Proszę również zwrócić uwagę, że w tag’u cytowania można dodać nazwę użytkownika (jeśli automatycznie się tam nie znajdzie) wg wzoru:

[quote=”pawelwiejek”] „pawelwiejek napisał:”
[quote] „cytat:”

Ułatwia to innym użytkownikom, nadążanie za dyskusją.

14. Użytkownicy forum mogą umieszczać linki w odpowiednim dziale. Użytkownicy powinni sprawdzić funkcjonalność linka, bezpośrednio po umieszczeniu go w poście, klikając w niego. Pozwoli to uniknąć tzw: dead links – martwych linków nie prowadzących do żadnej innej treści. Warto zdawać sobie sprawę, że niektóre materiały posiadają prawa autorskie dlatego, warto jest zaznaczyć to odpowiednim komunikatem w poście z linkiem. Jeśli cytujemy wypowiedź jakiejś osoby z poza forum, warto to dokładnie zaznaczyć podając autora, nazwę źródła, numer bieżący oraz rok wydania np.:

Jasiu Jakiśtam – Gazeta Jakaśtam. Numer Jakiś Tam/Rok Jakiś Tam.

15. Umieszczanie reklam, bądź też spamu w dowolnym miejscu forum (również w avatarze czy podpisie użytkownika) jest naruszeniem regulaminu.

16. Użytkownicy, chcący prywatnie porozmawiać z innymi użytkownikami, domyślają się, do czego służy opcja: prywatne wiadomości i wiedza jak ją wykorzystywać. Wiadomości prywatne, nie są monitorowane przez Administratorów ani Moderatorów.

17. Administratorzy oraz Moderatorzy są otwarci na wszelkie umotywowane propozycje zmian na forum i są gotowije rozważyć w celu ułatwienia i umilenia korzystania z zasobów forum, przy jednoczesnym zachowaniu porządku na nim.

18. W kwestiach nie uregulowanych niniejszym regulaminem, zastosowanie mają zasady netykiety, którą użytkownicy forum znają i przestrzegają.

19. Nieznajomość regulaminu nie zwalnia z jego przestrzegania.

20. Regulamin wchodzi w życie z dniem dzisiejszym, tj: poniedziałek, 13 listopada 2006 roku i jest dokumentem obowiązującym dla wszystkich użytkowników forum.


ANEKS 1:

1. Użytkownicy zobowiązani są do zapoznania się ze tematami organizacyjnymi oznaczonymi jako "ważne" a także do stosowania się do postanowień w nich zawartych. W szczególności dotyczy to przestrzegania praw autorskich!

2. Od dnia 07 marca 2007 roku, Oficjalne Forum Janusza Radka funkcjonuje pod dwiema nazwami: Oficjalne Forum Janusza Radka oraz Bar pod Wampem. Wszystkie postanowienia dotyczące Oficjalnego Forum Janusza Radka obowiązują w takim samym stopniu i zakresie dla Baru pod Wampem.

3. Użytkownicy mogą edytować i usuwać swoje posty tylko w okresie 1 godziny od ich napisania. Po tym czasie prawo edycji postów przysługuje tylko Administratorom i Moderatorom. Zlikwidowana została także opcja ustalenia czasu ważności postu i jego automatycznego wygaszenia po n-dniach

ANEKS 2:

1. Umieszczenie własnych plików (nagrań, prac graficznych, zdjęć) bezpośrednio na forum lub w postaci linków oznacza zgodę na wgląd w te materiały i ich kopiowanie na własny użytek dla innych użytkowników forum.

2. Nie oznacza to jednak automatycznej zgody na kopiowanie informacji i plików w innych miejscach sieci (fora, blogi, strony internetowe). W takim przypadku niezbędne jest każdorazowo otrzymanie zgody autora.

Administratorzy

Joanna Trociuk
joannatrociuk

Paweł Wiejek
pawelwiejek
_________________
Poświęcasz mi kolejny czas, kolejne swoje dni... właśnie teraz są najpiękniejsze chwile mojego życia... Kocham Cię... Dziękuję Ci...

"It's too much, It's not enough, The walls can't hold me up (...)"

Gość

Open Your eyes and see the child you are

"a dokoła tańczył rozbawiony tłum
roześmiany tłum
rozbawiony tłum"


...oddychaj dla mnie, spojrz czasem w oczy me...

BMW Z4M Individual SPORT ROADSTER, 3,2l, 343KM, TittansilberMetalic
 
 
mayrla 
Organizatorka Forum:)
BarmankaDołączyła: 03 Lis 2006
Posty: 1779
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2007-03-07, 13:53   
   Ulubiona płyta Janusza Radka: Dziękuję za miłość
   Ulubiony recital Janusza Radka: Koncert na głos i ręce
   Ulubiony utwór z płyt Janusza Radka: Jeszcze raz
   Ulubiony utwór z recitali Janusza Radka: Panna Śnieżna
   Inny ulubiony utwór Janusza Radka: Embarras


UWAGA

Regulamin Forum został uzupełniony o aneks dotyczący edycji postów - prosimy o zapoznanie się z nim - w poście powyżej.
_________________

 
joannatrociuk 
AdministratorWiek: 30
Dołączyła: 03 Lis 2006
Posty: 107
Skąd: Włodawa/Kraków
Wysłany: 2007-08-08, 20:43   
   Ulubiony utwór z płyt Janusza Radka: Kiedy przypłynie czas
   Ulubiony utwór z recitali Janusza Radka: Dziewczyna o perłowych włosach


Do Regulaminu Forum dodany został Aneks 2, związany z umieszczaniem na Forum własnych plików oraz kopiowaniem umieszczanych na Forum informacji w innych miejscach w internecie. Aneks znajdziecie powyżej - prosimy o zapoznanie się.
_________________
"lekką mam psychozę: gdy Cię widzę ciągle rośnie mi deprecha"
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

Wszelkie prawa zastrzeżone. Wielkie podziękowania dla Przema www.www.przemo.org/phpBB2/ za najlepszy możliwy skrypt forum.
Banner forum wykonała Magdalena "Maddie" Nosal. Wykorzystano zdjęcie autorstwa smARTstudio.

Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytań do SQL: 14