Untitled Document
BAR POD WAMPEM - forum Janusza Radka Strona Główna BAR POD WAMPEM - forum Janusza Radka
Oficjalne forum Janusza Radka

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: mayrla
2007-03-07, 11:14
Teatr i my-czyli nasze ulubione spektakle
Autor Wiadomość
anula 
Wpadający na jednego...

Wysłany: 2006-12-04, 10:23   Teatr i my-czyli nasze ulubione spektakle
   Ulubiona płyta Janusza Radka: Serwus Madonna
   Ulubiony recital Janusza Radka: Serwus Madonna
   Ulubiony utwór z płyt Janusza Radka: Naga dziewczyna
   Ulubiony utwór z recitali Janusza Radka: Nie widze ciebie w mych marzeniach
   Inny ulubiony utwór Janusza Radka: Dotyk twych palców

Stwierdziłam, że skoro jest temat o naszych ulubionych wokalistach to pora porozmawiać o naszych ulubionych aktorach i spektaklach na ,które chętnie chodzimy:D

Nosek ;o) 
Rezydent przy barze...

Wysłany: 2006-12-04, 14:25   
   Ulubiony recital Janusza Radka: Dom za miastem
   Ulubiony utwór z płyt Janusza Radka: Pocztówka z Avignon
   Ulubiony utwór z recitali Janusza Radka: nie mam ulubionego.
   Inny ulubiony utwór Janusza Radka: Dzień w kolorze śliwkowym

Oj ja to bardziej wole film od teatru, dlatego mogłabym się rozgadać w tej dziedzinie. Ale jeśli chodzi o teatr, to oczywiście przoduje spektakl "Jesus Christ Superstar" nie dlatego, że Pan Janusz tam gra, choć troche napewno, ale szczególnie podoba mi się sposób w jaki Pan Kochańczyk wyreżyserował ten spektakl, muzyka jest przecudowna no i tematyka mnie interesuje :D

anula 
Wpadający na jednego...

Wysłany: 2006-12-04, 16:50   

Co do mnie to najpierw jest JCHSS, ale przekonał mnie również musical "The Rocky Horror Show"-niesamowita choreografia, ładne piosenki i świetna tematyka całego spektaklu:] można się popłakać za śmiechu i taka miła atmosfera, publiczność współpracuje z aktorami -super:>

Moniek;) 
Zabłąkana duszczyczka...

Wysłany: 2006-12-04, 17:04   
   Ulubiony utwór z płyt Janusza Radka: Sonet XLIX
   Ulubiony utwór z recitali Janusza Radka: Mateusz
   Inny ulubiony utwór Janusza Radka: Maleńka nie wolno się żegnać w ten sposób

anula napisał/a:
przekonał mnie również musical "The Rocky Horror Show"

Zgadzam sie w 100% :D Spektakl naprawde fantastyczny, śmieszny i naprawde można się na nim świetnie bawić. Poprostu "coś innego" niż, to co teatry oferują nam na codzień :santa:

Nosek ;o) 
Rezydent przy barze...

Wysłany: 2006-12-04, 18:41   

No ja w tym wypadku będę bardzo "znielubiana" chyba, bo byłam na tym raz i więcej nie zamierzam iść. W niektórych momentach mnie to śmieszyło, ale żadnej rewelacji według mnie to nie ma..... Chociaż doceniam piosenki z tego spektaklu.
Rocky`ego można porównać trochę do "Snu nocy letniej" Maji Kleczkowskiej wystawianego w Teatrze Starym w Krakowie. Byłam na tym ostatnio i hmm... niestety taki dzisiejszy świat - 2,5h sexu na scenie. Totalna perwersja i zniesmaczenie.... Transseksualizm, seks..... czy bez tego nie można zrobić już normalnego, dobrego spektaklu?? Oczywiście, że idzie, więc nie rozumiem dlaczego reżyserzy idą za ostatnią modą, a nie na przekór.... :/

kwartecik 
Rezydent przy barze...

Wysłany: 2006-12-04, 20:05   
   Ulubiona płyta Janusza Radka: Gdzieś-po-między
   Ulubiony utwór z płyt Janusza Radka: Dbaj o chwile
   Ulubiony utwór z recitali Janusza Radka: Obok nas
   Inny ulubiony utwór Janusza Radka: Upiór w operze

anula napisał/a:
Stwierdziłam, że skoro jest temat o naszych ulubionych wokalistach to pora porozmawiać o naszych ulubionych aktorach i spektaklach na ,które chętnie chodzimy:D

Faaajny temat!
Kochamy teatr!Niestety nasza wina, nasza wina, nasza baardzo wieeeelka wina.. ta forma obcowania ze SZTUKĄ została przez nas zaniedbana... Nadzieją dla nas pozostaje fakt, że skoro w końcu ulubione teatry mam dosłownie i w przenośni na wyciągnięcie łapki.. to ten stan się zmieni.. i tak zimą mamy nadzieje odwiedzić ponownie Teatr Bagatela ( szkoda tylko, że "Sztukmistrz z Lublina" i "Skrzypek na dachu" w tym sezone nie będzie raczej grany :( )!Fantastyczni aktorzy i bardzo ciekawy repertuar. Byłyśmy tam na kilku przedstawieniach ale do tej pory pamiętam wizytę sprzed.. noo.. pary ładnych lat... i zawsze jak przechopdzę koło Bageteli to kojarzy mi się z.. "Makbetem" !"Zrobiony" w ciekawy sposób..a poza tym przy odrobinie skupienia można było wychwycić momenty kiedy to tytułowy Makbet mówi w języku.. rosyjskim :mrgreen: Aleksander Domogarow ( :P accchhh... ).. najwyraźniej tak się stresował, że w przypływie "chwileczki zapomnienia" gawarił koje szto pa ruski do swojej Lady, która grałą Danuta Stenka (cudna zresztą w każdym calu).... Ach .. ach.. i jeszcze raz Achhhh... no a poza tym mozna było zobaczyć Henryka Talara.. i człeka którego talent doceniać zaczęła kilka lat później.. Przemysława Brannego...
I tak na pierwszym miejscu jest Teatr Stary... Jerzy Stuhr, Jerzy Trela, Krzysztof Globisz, Piotr Grabowski, Artur Dziurman, Tadeusz Huk, Anna Polony (!!!), Anna Radwan-Gancarczyk, Anna Dymna, Jan Peszek...
Ok bo mi miejsca zabraknie... Bardzo cenie i podziwiam kunszt aktorski!
Ale jeśli o ulubionych spektaklach.. to choc w Starym było tego troszku..to jednak nadal na pierwszym miejscu "Wielebni" Sławomira Mrożka w reż. Jerzego Stuhra!
Teraz jakoś nie specjalnie się orientuje zdaje się jednak , że od jakiegoś czasu chyba tego nie grają, ale mam nadzieje, że jeszcze kiedyś wróci na afisz!

Ostatnimi czasy faktycznie jedyny teatr do jakiego najczęściem zaglądamy to chorzowska Rozrywka.. z tegoż to względu, że "Jezusów" nie możemy sobie podarować... naprawdę robi wrażenie... no a póki co w planach mamy "West Side Story" i podobno fajnie zapowiadającego się "Renta" :wink:

Ps.Na "Sen nocy letniej" wg Kleczkowskiej też pragne się wybrać... widziałam jedynie w Teatrze Polskim w Warszawie... ale przedstawienie należało raczej do tych mniej "kontrowersyjnych" :wink:
Szkoda, że o "Śnie nocy letniej" z "takim a nie innym" Pukiem możemy jedynie po-śnić....

Nosek ;o) 
Rezydent przy barze...

Wysłany: 2006-12-04, 20:11   

Noooo z TYM Pukiem to by było coś... a Puk u Kleczkowskiej to właśnie był transseksualista i Madonna w jednym :D

Aha, tam dodatkowo występuje facet całkiem na golasa.... :/ :P

anula 
Wpadający na jednego...

Wysłany: 2006-12-04, 20:19   

Polecam Wam gorąco "West Side Story". Jednak radzę abyście wybrały sobie spektakl z obsadą w której występuje Michał Gasz:].W najbliższym czasie wybieram się do Gliwic na musical "Footloose" czy ktoś może mi powiedzieć coś o tym?

kwartecik 
Rezydent przy barze...

Wysłany: 2006-12-04, 20:27   
   Ulubiona płyta Janusza Radka: Gdzieś-po-między
   Ulubiony utwór z płyt Janusza Radka: Dbaj o chwile
   Ulubiony utwór z recitali Janusza Radka: Obok nas
   Inny ulubiony utwór Janusza Radka: Upiór w operze

Nosek ;o) napisał/a:
Noooo z TYM Pukiem to by było coś... a Puk u Kleczkowskiej to właśnie był transseksualista i Madonna w jednym :D

Aha, tam dodatkowo występuje facet całkiem na golasa.... :/ :P

Ciekawi mnie kontrowersja... nawet jesli mi się ostatecznie nie podoba!Takie "eksperymenty" mają jeszcze to do siebie, że nawet jeśli potem nie znajdą akceptacji.. to jest o niech poprostu GŁOŚNO...
A te fragmenty z Pukiem-Madonną widziałam w jakimś programie kulturalnym... i przypominały sceny rodem z ostatnich teledysków tej Pani (którą m.in. właśnie za kontrowersyjne działania.. lubie;))

A co do Westa a konkretniej M.Gasza.. to widziałam/słyszałam Go całkiem przypadkiem w jakimś odcinku "Szansy na sukces"... kawał głosu owszem ma .. się zobaczy jak tam talenta aktorskie :wink:

Nosek ;o) 
Rezydent przy barze...

Wysłany: 2006-12-04, 20:44   

W "Szansie na sukces" z Westa występował Tomek Hoffman (sorki, nie jestem pewna nazwiska), śpiewał Piaska i wygrał :D Niestety juz w WSS nie gra....

Shina 
Zabłąkana duszczyczka...

Wysłany: 2006-12-04, 20:51   
   Ulubiona płyta Janusza Radka: Królowa Nocy
   Ulubiony recital Janusza Radka: La Dolce NRD
   Ulubiony utwór z płyt Janusza Radka: Pocałunek ognia
   Ulubiony utwór z recitali Janusza Radka: Caramba Karolino
   Inny ulubiony utwór Janusza Radka: Wielka woda

anula napisał/a:
ale przekonał mnie również musical "The Rocky Horror Show"

Dokładnie tak jak mnie. Naprawdę świetna zabawa i ekstra piosenki. Chociaż (za co pewnie niektórzy zechcą zrobić mi krzywdę :) ) wolę filmową wersję (ach, ten Tim Curry :) ) od chorzowskiej, ale i tak zabawa jest przednia.
Śmierć była jeszcze piękniejsza

anula 
Wpadający na jednego...

Wysłany: 2006-12-04, 20:59   

Ten post jest przewidziany dla fanów aktorów Teatru Rozrywki. Tak odstępując na chwilę od spektakli nie wiem czy o tym wiecie(chociaż myślę że pewnie tak) nasi aktorzy czyli Pani Ela Okupska i Pan Jacenty Jędrusik zagrali w filmie Lecha Majewskiego "Angelus" Jeszcze nie miałam okazji go obejrzeć,ale jeśli, będę miała wolną chwilę to na 100%to zrobię. Jest to komedia metafizyczna

Irish 
Zabłąkana duszczyczka...

Wysłany: 2006-12-05, 09:53   

anula napisał/a:
Ten post jest przewidziany dla fanów aktorów Teatru Rozrywki. Tak odstępując na chwilę od spektakli nie wiem czy o tym wiecie(chociaż myślę że pewnie tak) nasi aktorzy czyli Pani Ela Okupska i Pan Jacenty Jędrusik zagrali w filmie Lecha Majewskiego "Angelus" Jeszcze nie miałam okazji go obejrzeć,ale jeśli, będę miała wolną chwilę to na 100%to zrobię. Jest to komedia metafizyczna

Na pewno warto!! Też muszę się postarać :wink:

A co do mojego ulubionego przedstawienia... Bezapelacyjnie wygrywa "Rudolf Valentino" :D Po pierwsze - jestem fanką lat dwudziestych XX wieku, po drugie - jestem fanką niemego kina i Rudolfa Valentino, po trzecie - uwielbiam balet i Maksima Wojtiula :P Wymarzone połączenie... :wink:
A poza tym oczywiście "Jesus Christ Superstar" Świetna obsada i świetne przedstawienie - a resztę już wiecie :)

anula 
Wpadający na jednego...

Wysłany: 2006-12-09, 09:53   

Mnie się Rudolf Valentino jakoś wyjątkowo nie podobał, ale za to bardzo podobało mi się przedstawienie "Krzyk" wg Jacka Kaczmarskego, kto był i lubi taką tematykę spektakil to wie o co mi chodzi;)

Irish 
Zabłąkana duszczyczka...

Wysłany: 2006-12-09, 12:59   

No tak.. "Rudolf Valentino" to po pierwsze historia nieprzeciętnego człowieka, który był jednoszcześnie twórcą i wytworem Hollywoodzkiego systemu gwiazd i budził nie małe kontrowersje. Był właściwie pierwszym kinowym amantem. Nawet znajomy, stwierdził, że go nie lubi, bo to on zapoczątkował ten typ mężczyzny i tym samym "schańbił" tę płeć. To naprawdę specyficzna postać w historii kina... Trzeba "poczuć" tę historię, żeby docenić i zrozumieć choreografię. Pozatym odtwórca roli Rudolfa - Maksim Wojtiul jest wspaniałym tancerzem, który w tym przedstawieniu miał za małe pole do popisu (choć i tak zachwyca!) Poza tym Maks sam jest "specyficznym" tacerzem, który nie bez przyczyny zagrał Rudolfa. Tylko w baletach współczesnych jest miejsce na "grę". To tutaj tancerz musi też odgrywać swoją rolę, a nie tylko tańczyć, a Maksim świetnie oddaje emocje za pomocą tańca i mimiki twarzy, dlatego idealnie mógł zagrać Rudolfa, który też specyficznie odgrywał swoje role.
Ale zagmatwałam, to dlatego, że się spieszę :D :wink: W każdym bądź razie polecam 8)

A "Krzyku" nie widziałam... Na razie miałam w planach iść na "Okno na parlament" albo "West Side Story" czekam na opinie :wink:

Odpowiedz do tematu