Untitled Document
BAR POD WAMPEM - forum Janusza Radka Strona Główna BAR POD WAMPEM - forum Janusza Radka
Oficjalne forum Janusza Radka

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Dziwny ten świat - Opowieść Niemenem
Autor Wiadomość
fryne 
Zabłąkana duszczyczka...

Wysłany: 2010-07-02, 16:13   
   Ulubiona płyta Janusza Radka: Jeszcze bliżej
   Ulubiony recital Janusza Radka: Dziwny ten świat_opowieść Niemenem
   Ulubiony utwór z płyt Janusza Radka: Mów do mnie jeszcze
   Ulubiony utwór z recitali Janusza Radka: Panna Śnieżna
   Inny ulubiony utwór Janusza Radka: Obława

Śpiewa Niemena - to Himalaje!
bo innym na to głosu nie staje,
prosi o domek bez adresu
i jedno serce, by czekać kresu
pod jodłą i sosną, gdzie szumią gaje. <:))>

aasiek 
Zabłąkana duszczyczka...

Wysłany: 2010-09-12, 00:09   
   Ulubiony utwór z recitali Janusza Radka: Halina
   Inny ulubiony utwór Janusza Radka: Anioł przebaczenia

Już raz pisałam w innym dziale - niestety - złośliwe ustawienia sprawiły, że zostałam wylogowana bez zapisanego tekstu. Także mój debiut na tym forum będzie miał miejsce tutaj. W takim razie - dzień dobry (dobry wieczór) wszystkim bywalcom Baru :)

Dziś kupiłam sobie trzecią (moją) z kolei płytę Janusza Radka - "Dziwny jest ten świat...". Jakkolwiek co do poprzednich ("Serwus Madonna" i "Dziękuję za Miłość") nie miałam żadnych wątpliwości, tak tutaj leciutkie miałam ;) Po pierwsze - sama postać Czesława Niemena. Postać - pomnik, ikona, człowiek-instytucja. Wzorzec z Sevres nieomal :) Po drugie - mając jakieś tam pojecie ("jakieś tam" czyli nieduże, ale o mocnych punktach zaczepienia) o twórczości Czesława Niemena, nie byłam do końca pewna czy ta twórczość właśnie "zgra się" z panem Januszem... Początek nieco potwierdzał moje obawy. Ale z każdym utworem się rozwiewały. I po zakończeniu przesłuchania zrozumiałam podtytuł płyty - bo faktycznie była to swoista opowieść, jakaś droga. I może nie wszystkie adaptacje mi pasowały. Nic to - miałam poczucie obcowania ze sztuką przemyślaną, podarowaną mi - jako słuchaczowi - z przekonaniem o tym, że jest to rzecz taka jaka miała być. Zmuszająca do refleksji, skojarzeń, wspomnień... :)
Co do konkretów - choć dość często zdarzało mi się to mówić, czy nawet tu i ówdzie pisywać - chętnie powtórzę, że "Sen o Warszawie" to pierwsza piątka najpiękniejszych polskich piosenek (w moim rankingu, ale chętnie wrzuciłabym ją każdemu do takiej listy ;)), a wiele można z niej "wycisnąć" dzięki dobrej aranżacji. A z taką właśnie mamy do czynienia na tej płycie. Zauroczyła mnie piosenka o Krzysiu dokonującym rozbrojenia (nie znałam), "Ptaszek", "Nim przyjdze wiosna", dzień powszedni. Ubawiły setnie "Jołoczki Sasionoczki". Po raz kolejny przyszło mi zastanowić się, gdzie mogłam poznać piosenkę "Co dzień" (bo jak wytłumaczyć fakt, że prawie znam ten utwór na pamięć? ;)). Ucieszyłam się, widząc, ze na drugiej płycie "Jeszcze bliżej" znajduje się "Domek bez adresu", do której to piosenki mam ogromną słabość. A na koniec z nieco bezmyślnego zamyślenia wyrwało mnie ostatnie westchnienie Szefa w "Mów do mnie jeszcze". Och...

Cóż więcej rzec? Nigdy nie miałam okazji widzieć Janusza Radka na żywo. Przypuszczam, że w tym momencie (jeśli już) szybciej uda mi się go zobaczyć z nowym premierowym materiałem, niż z poprzednimi (poza KN), ale nadzieję trzeba zawsze mieć :)

aasiek 
Zabłąkana duszczyczka...

Wysłany: 2010-09-12, 09:45   
   Ulubiony utwór z recitali Janusza Radka: Halina
   Inny ulubiony utwór Janusza Radka: Anioł przebaczenia

Hm... Tak jest, jak się coś pisze po wypiciu domowego winka ;) Bezmyślne zamyślenie... <glupek> 60 minut od napisania posta dawno minęło, więc ta forma już zostanie, a ja jedynie proszę o wyrozumiałość ;)

kwartecik 
Rezydent przy barze...

Wysłany: 2010-09-12, 21:20   
   Ulubiona płyta Janusza Radka: Gdzieś-po-między
   Ulubiony utwór z płyt Janusza Radka: Dbaj o chwile
   Ulubiony utwór z recitali Janusza Radka: Obok nas
   Inny ulubiony utwór Janusza Radka: Upiór w operze

aasiek napisał/a:
Hm... Tak jest, jak się coś pisze po wypiciu domowego winka ;)

Eeeeee no to w takim razie zapraszamy do barowej piwniczki <:D> :mrgreen: <tuptup>

Sorry za OT (ach, jak dawno tego nie robiłam <nicniepowiem> <hahaha> )

hallan 
Zabłąkana duszczyczka...

Wysłany: 2011-06-04, 12:05   Inauguracja Dni Bielska-Białej, 3 czerwca
   Ulubiona płyta Janusza Radka: Z ust do ust
   Ulubiony recital Janusza Radka: Z ust do ust
   Ulubiony utwór z płyt Janusza Radka: Dla twoich ust
   Ulubiony utwór z recitali Janusza Radka: Sheila

A że w moim mieście, słowo wstępu szersze :)
Ten koncert przewidziany był dla wszystkich grup wiekowych, choć generalnie jednak jest adresowany do ludzi starszych, którzy nie wybiorą się na te 'pod młodzież' To fajna rzecz, że o emerytach, w czasach kultu młodości też nasz Prezydent myśli :)
Piszę, to żeby ktoś kto był spoza, przypadkiem nie myślał, że to codzienny widok repertuar lub ta średnia przekrojowa :)

I generalnie głownie z powodu występu Janusza Radka się wybrałam i dotrwałam do Jego występu. Deszczowo w ten dzień było i choć kapkę się przejaśniło na Radku zaczęło mocniej padać. Pewnie braw było mniej, ja sama miałam zmiar ale wolnych rąk mi na to brakało :) Trzy piosenki z "Opowieści Niemenem": Wspomnienie, Czy mnie jeszcze pamiętasz i Dziwny ten świat. Świetny wybór :) i piękne wykonanie. Artysta poszedł głosem na całość a ja patrzyłam czy z okien nie lecą szyby :) Chciałam podziękować. Jestem starej daty i uważam, że wdzięczność, gdy się ją posiada przyozdabia człowieka bardziej niż sam sądzi. Piszę to dlatego, bo na tym koncercie Janusz Radek podziękował że tą właśnie płytę nagrał w naszym mieście. Ja dziękuję Januszowi Radkowi za to samo :) Generalnie dużo ciepła było na linii Artyści-Widzowie i Widzowie-Artyści. Wykonawców sporo i to, że czasem repertuar był wybitnie archaiczny (co dla niektórych) nie zmieniło pozytywnych odczuć. W ramach poznania historii muzycznych upodobań naszych rodziców a i dziadków warto poeksperymentować własnym uczestnictwem.

pozdrowienia :)

Odpowiedz do tematu