Untitled Document
BAR POD WAMPEM - forum Janusza Radka Strona Główna BAR POD WAMPEM - forum Janusza Radka
Oficjalne forum Janusza Radka

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Dziękuję za miłość
Autor Wiadomość
justyna 
Zabłąkana duszczyczka...

Wysłany: 2009-04-27, 23:15   Stargard Szczeciński 25.05.2009
   Ulubiona płyta Janusza Radka: Królowa Nocy
   Ulubiony recital Janusza Radka: Dom za miastem
   Ulubiony utwór z płyt Janusza Radka: Jaki kolor wybrać chcesz?
   Ulubiony utwór z recitali Janusza Radka: Kolorowy anioł
   Inny ulubiony utwór Janusza Radka: Dzień w kolorze śliwkowym

wspaniały sobotni koncert , od ostatniego minęło raptem 20 dni , a i tak moje emocje sięgały zenitu sądzę że żadna płyta czy zapis na niej z koncertu nie oddadzą tego co odczuwa się na żywo
sala rzeczywiście bardzo kameralna i duszna , ale to nie przeszkadzało wspaniale się bawić , publiczność , nawet ta "nowa" jak zawsze uległa czarowi pana Janusza , i jego opowieści , chociaż nieco okrojonej z treści , czym zaskoczył nawet muzyków (mam na myśli zapowiedź "Malowanego chłopaka" a raczej jej braku <lize> )
wspólne śpiewanie , niezwykle trudnych fraz <lol> , szło nieco lepiej niż w Pile
dla mnie fenomenalną okazała się tym razem bardzo drapieżna , niczym rockowa "Sheila" , która na samo wspomnienie przeszywa mnie dreszczem i na długo pozostanie mi w pamięci i pewnie nie tylko mi ... co w porównaniu do nastrojowego i lirycznego wykonania z przed dnia , podczas DzM , wydawać by się mogło innym utworem ale takie cuda to tylko pan Janusz potrafi..
Jak zawsze zachwycona byłam moim ulubionym utworem czyli "Rozmową o.." wspaniale zabrzmiała "Kiedy przypłynie czas" , "Jeszcze raz" oraz "Zupełna pustka"
na bis nieco pokręcone <lol2> "Całowanie wody " oraz ze względów szczególnych <serce> "Tam gdzie cisza" - dziękuję za nią

margossia 
Zabłąkana duszczyczka...

Wysłany: 2009-05-05, 19:22   
   Ulubiona płyta Janusza Radka: Dziwny ten świat_opowieść Niemenem
   Ulubiony recital Janusza Radka: Królowa Nocy
   Ulubiony utwór z płyt Janusza Radka: Jednego serca
   Ulubiony utwór z recitali Janusza Radka: Jeszcze raz
   Inny ulubiony utwór Janusza Radka: Nigdy nie mija pierwsze kochanie

Nie mogłam doczekać się koncertu bliżej mojej miejscowości, więc wybrałam się na "Dziekuję za miłość" do Częstochowy 26 kwietnia. Był to pierwszy koncert na, którym byłam. Właściwie wiedziałam, czego mogę się spodziewać i, że muzyka Janusza Radka zupełnie mnie pochłonie. Ale koncert przerósł moje wszelkie oczekiwania. Nie wiedziałam, że potrafi tak wciągnąć w wspólną zabawę, w śpiewanie. Zaskoczyła mnie ilość utworów wykonanych na bis. Myślałam, że będzie jadna piosenka i koniec, a tu niespodzianka. Oczywiście świetny wstęp do "rzeki", świetna zabawa przy "dobro", itd. I oczywiście Janusz Radek jest przesympatyczny, świetne poczucie humoru. A wogóle ach! i och!. Już myślę gdzie by sie dało jeszcze pojechać na koncert.

Prosiaczek 
100% Radkoholik!

Wysłany: 2009-11-28, 19:30   
   Ulubiona płyta Janusza Radka: Dziękuję za miłość
   Ulubiony utwór z płyt Janusza Radka: Jeszcze raz
   Ulubiony utwór z recitali Janusza Radka: Misja Albatros
   Inny ulubiony utwór Janusza Radka: Ramona

24 h minęły i żadnego posta, no ładnie. A to takie święto w stolicy...

Prawie dwuletnią przerwę w bywaniu na recitalach, po 'Dziękuję za miłość' 6 stycznia 2008 roku czas było wreszcie przerwać. Wczorajsze 'Dziękuje...' było pierwszym od tej daty i niejako zgrabnym mym przejściem ze strefy snu i mroku (nie licząc plenerowego 'Jezusa' w czerwcu i tych wszystkich występów okolicznościowych, które nie ukrywajmy są czymś zupełnie innym niż recitale jeśli chodzi o odbiór wokalisty). To tak jakbym nigdy nie usnęła i siedziała cały czas w tym samym miejscu. Jednocześnie było to jednak zupełnie coś innego. Program pięknie ewaluował przez ten czas. Pojawiają się coraz lepsze i ciekawsze- słowne i cielesne- pomysły na wprowadzania kolejnych utworów, nowe kolejności ich prezentowania i co za tym idzie nowe historie, Pan Janusz widać maksymalnie już zżyty ze swoją ekipą- ciekawe, baaardzo obrazowe i... coraz mniej przyzwoite <hahaha> historyjki w ramach przedstawienia kolejnych chłopaków; ale Jedyny Słuszny Basista pozostał (no prawie) z miną podkreślającą, jakby Szef stwierdzał najoczywistszą rzecz na świecie <cfaniak> [ma się to poczucie i świadomość własnej wartości :twisted: ] No i dalej na najwyższym poziomie umiejętne wypełnianie luczek pamięciowych i przejęzyczeń :mrgreen:

Wczorajsze hity to na pewno „Dobro'”, „Całowanie wody”, „Malowany chłopak”, „Zupełna pustka” i „Kiedy przypłynie czas”. Osobiście najmilej wspominam „Malowanego chłopaka”. Eh, jak ten nasz Szef doskonale zna rozwój działania psychiki i upodobań kobiet... <:D> Głosowo najbardziej zachwyciłam się „Odjeżdżam” i oczywiście „Jeszcze raz”.
Jednego małego wykonania zabrakło, by osiągnąć magiczną liczbę 3 jeśli chodzi o bisy, ale to już nie jest tak istotne.

Największą porażką okazała się jak zwykle publiczność. Warszawa przez przez cały ten czas nie strawiła połkniętych kijków od szczotek. Na krótkie chwile dawała nadzieję podczas w/w utworów, aby za moment znów zamilknąć. Przed wejściem na salę naliczyłam co najmniej 4 twarze stałych bywalców warszawskich recitali- w nich również próżno było upatrywać nadziei... Tak mi się wydaje, bo co prawda wszystkich miałam za sobą, ale wrażenia słuchowe- choćby poklaskiwania- do mnie nie dotarły. Jeśli ktoś próbował, a po prostu zniknął w tłumie, to zwracam honor. Poza znanym i wpisanym motywem nauki 'nanana' i powtarzania 'dobra', żeby artysta sam zachęcał do choć minimalnego ruszenia się? Wstyd i hańba. W całej swej sile (bardziej psychicznej) próbowałam trzymać swój poziom. Czasem czuję się wtedy jak wariatka, czasem mam w głębokim poważaniu, co pomyślą sobie inni, ale co to za przyjemność bawić się samemu? Siłą rzeczy daję więc za wygraną, choć w środku nosi. 5 warszawskich recitali (to moim zdaniem jakaś podstawa do wysuwania twierdzeń) i za każdym razem to samo. Warszawa chyba nie wie, że obecność i wykonania Janusza Radka można, a co najważniejsze da się chłonąć i celebrować nie tylko zastygając na czterech literach, zwłaszcza, gdy krzesła są tak maksymalnie niewygodne. Cały pic polega na interakcji z wykonawcą. Wery sory- no nie kupili i tego programu.

Małe zmiany w ekipie muzycznej, na perkusji tym razem pan o nazwisku Klimczuk. Nie znając się zupełnie na wykorzystaniu perkusji w linii melodycznej, powiem chociaż, że wizualnie wpasował się idealnie :wink: Na koniec wysnułam jakże głęboką refleksję i w myśli wystosowałam mały postulat, by choć raz podkład muzyczny puścić z nagrania, by panowie muzycy stworzyli jakieś chórki lub/i choreografię lub by chociaż zagrali unplugged i mieli tym samym mniej na koniec do pakowania. [Fragment sponsorowany przez nagłe oberwanie cegłą w głowę <glupek> ]

Fabryczna scena, mimo iż można by ją jeszcze trochę dopracować, ma specyficzny klimat, który pasuje do Szefowych programów i chciałabym, by jeszcze kiedyś któryś z pozostałych recitali tam się odbył.
Czekamy z nadzieją,
że serca się zmienią,
że zmieni się świat
i wróci ten czas zapomniany..."

romantycznaola 
Zabłąkana duszczyczka...

Wysłany: 2009-11-28, 23:09   
   Ulubiona płyta Janusza Radka: Serwus Madonna
   Ulubiony utwór z płyt Janusza Radka: Sur le pont d'Avignon
   Ulubiony utwór z recitali Janusza Radka: Halina
   Inny ulubiony utwór Janusza Radka: Ja to mam szczęście

Nie potrafię ładnie ubierać myśli w zdania,jak Prosiaczek powyżej,więc ja napiszę trochę krócej.W ostatnim czasie nie po drodze mi było z koncertami,także ogromnie się cieszę ,że mogłam wczoraj w Warszawie być :mrgreen: I od razu mam małe pytanko: czy niektóre piosenki nie miały trochę "ostrzejszej" aranżacji niż na płycie?Pierwszy raz byłam na "Dziękuję za miłość" i tak się zastanawiam :) Zapowiedzi piosenek rewelacyjne-prawie się popłakałam przy programie rozrywkowym przed "Całowaniem wody" i o tym czułym mężczyźnie jako przedstawicielka osiemnastek też marzę :D

A publiczność..szczerze mówiąc to nie widziałam czy się bawi,angażuje bo siedziałam w drugim rzędzie i sali nie obserwowałam(Prosiaczku czy wy siedziałyście z Pauliną na samym początku na środku?-jeśli tak byłam prawie za wami <chytry> ),ale moje uszy wielkiego odzewu nie słyszały,a szkoda.

Na koniec dorzucę zdjęcie,zrobione już po koncercie,a które bardzo mi się podoba :wink:
Panu Januszowi i całemu zespołowi ogromnie dziękuję :mrgreen:
http://img21.imageshack.us/img21/9941/p1120522.jpg

Prosiaczek 
100% Radkoholik!

Wysłany: 2009-11-29, 00:41   

Akurat myśli w zdania jakoś wyjątkowo ciężko było mi ubierać, ale dzięki.

romantycznaola napisał/a:
o tym czułym mężczyźnie jako przedstawicielka osiemnastek też marzę :D

A ja tak chyba po połowie łączę marzenia z wieku 18-stu i tych wcześniejszych, bo i korony i berła mieć nie musi, z chęcią zamieniłabym na inny rekwizyt no i tę purpurę bym na jakiś mniej wściekły kolor wymieniła <jezyk> Tak to już bywa z rozszczepieniem osobowości <jezyk>

romantycznaola napisał/a:
czy wy siedziałyście z Pauliną na samym początku na środku?-

No ba <jezyk> Przecież ja zawsze się pcham do przodu :twisted: A tak poważnie to byłyśmy my, i dobrze, że się udało nam tam usiąść, bo pierwszy rząd nie był blisko sceny, a ja żeby mieć psychiczny komfort muszę widzieć wyraźnie wykonawcę i po prostu lubię to.
Rozglądałam się za tobą myśląc, że poznam po zdjęciu, ale mi nie wyszło, a tym bardziej bym nie pomyślała, że ty w 2 rzędzie za nami. Jak czekałyście potem to trza było krzyczeć :wink:

A zdjęcie ładne. Widzę, że większość ujęła ta bombeczka (oby nie poszła na Allegro). My też zrobiłyśmy podobne zdjęcie.

Co do ostrzejszej czy mocniejszej linii melodycznej to bardzo możliwe, że taki efekt był, bo czasem trzeba jakiś instrument użyty na płycie zastąpić innym np. smyczki. A poza tym zawsze dźwięk koncertu live jest uchu bliższy, nagłośnienia i te sprawy.
Czekamy z nadzieją,
że serca się zmienią,
że zmieni się świat

oleania 
Zabłąkana duszczyczka...

Wysłany: 2009-11-29, 10:36   
   Ulubiony recital Janusza Radka: Dziękuję za miłość
   Ulubiony utwór z płyt Janusza Radka: Mechaniczna lalka
   Inny ulubiony utwór Janusza Radka: Wielka woda

zdjęcie super ;)
ja też pierwszy raz byłam na "Dziękuję za miłość..." i jestem absolutnie zachwycona!:) Pan Janusz powalający, myślałam, że nie usiedzę, tylko rzucę się gdzieś pod scenę;) Wczoraj wpadłam w niemałą depresję, stwierdzając, że mogłabym tak każdy wieczór spędzać, zamiast w kapciach przed tv ;) Panie Januszu, dziękuję!!!

a publiczność... <cojest> jako Warszawiance wstyd mi naprawdę! jak to zgrabnie ujęła moja siostra "publiczność to dziś taka bardziej w stylu 'BAW MNIE' ". A gdzie emocje, zaangażowanie?! Przecież właśnie o to chodzi w koncertach na żywo! Pomruczeć to sobie można słuchając w domu do poduchy (chociaż moim zdaniem to trochę trudne mruczeć do TAKIEJ muzyki;)) Podobnie jak Prosiaczek próbowałam ze wszystkich sił licząc na to, że inni zachęceni moją odwagą ( i niemałą determinacją :p) też wezmą CZYNNY udział, ale niestety. Warszawo, wstydź się!

pozdrawiam wszystkich :)

ps. Wybiera się ktoś dziś na Wieczór z PIOsenką do kościoła św. Ojca Pio w Warszawie?

Paulina85 
Zabłąkana duszczyczka...

Wysłany: 2009-11-29, 10:46   
   Ulubiony utwór z płyt Janusza Radka: Dziękuję za miłość

Obiecałam Prosiaczkowi swoją relację to proszę bardzo :-> Pan Janusz, po prostu REWELACJA ! Brakuje słów,aby oddać wszyskie emocje jakie towarzyszyły mi podczas tego koncertu. To był dla mnie pierwszy koncert Pana Janusza, i tym bardziej go przeżywałam. A i do tego pierwszy rząd centralnie przed Szefem <;]> Czego można chcieć więcej ? I tak naprawdę nie jestem w stanie do tej pory opisać swoich wrażeń bo cały czas mam w sobie pełno emocji. A co do publiczności ..... Ludzie trochę życia :twisted: Pan Janusz pięknie się starał, dawał z siebie wszystko a ludzie siedzieli jakby połknęli kije i bali się ruszyć . Wstyd, wstyd , wstyd Warszawo ! Jako Warszawiance było mi naprawdę przykro, że tak go przyjeliśmy. I właśnie przestaję się dziwić dlaczego w Warszawie nie ma tak często Pana Janusza. Jeżeli na każdym koncercie jest taka drewniania atmosfera, to sami jesteśmy sobie winni. Na koncercie zdecydowaną większość stanowili młodzi ludzie, a zachowywali się jakby mieli po 100 lat a każdy ruch mógł skończyć się kalectwem. Ja się cieszę, że pośpiewałam sobie z Panem Januszem, pokiwałam się i poklaskałam, bo właśnie o to chodzi. O reakcję , ze strony publiczności. Na przyszłość więcej życia ludzie !!!

Ps. Ania Olesiak - ja będę na wieczorze z PIOsenką :mrgreen:

oleania 
Zabłąkana duszczyczka...

Wysłany: 2009-11-29, 11:01   
   Ulubiony recital Janusza Radka: Dziękuję za miłość
   Ulubiony utwór z płyt Janusza Radka: Mechaniczna lalka
   Inny ulubiony utwór Janusza Radka: Wielka woda

Heheh, drewniana atmosfera - to określenie pasuje idealnie ;) Też czułam się jak w grupie ludzi, którzy nie maja siły się ruszyć, albo przyszli tam za karę, okropne uczucie! Nie ma się co dziwić, że tak długo musiałam polować na ten koncert w Warszawie, skoro publiczność taka niemrawa..

Paulina, fajnie, że będziesz, będzie z kim się potem wymienić wrażeniami ;) wątpię, żebyśmy się rozpoznały, ale tak czy owak - do zobaczenia :)

Paulina85 
Zabłąkana duszczyczka...

Wysłany: 2009-11-29, 11:17   
   Ulubiony utwór z płyt Janusza Radka: Dziękuję za miłość

No bo tej atmosfery niestety nie da się inaczej określić- skład z drewnem i tyle <marzy> Pozostaje nam wierzyć, że może dziś atmosfera będzie choć trochę lepsza.
Ania - może jakoś uda nam się wypatrzeć. Jakby co to właź na ambonę i mnie wywołuj
<;]>

mayrla 
Organizatorka Forum:)
Barmanka

Wysłany: 2009-11-29, 14:55   
   Ulubiony recital Janusza Radka: Koncert na głos i ręce
   Ulubiony utwór z recitali Janusza Radka: Panna Śnieżna
   Inny ulubiony utwór Janusza Radka: Embarras

A ja bym tak z tym narzekaniem na warszawską publiczność nie przesadzała :wink:

Koncert pod tym względem nie odbiegał od średniej... zbiorowa aktywność prowokowana przez wykonawcę była, a w pozostałym czasie każdy robił... co chciał <chytry> Odbiór muzyki to sprawa bardzo indywidualna. Jedni potrzebują kiwania, klaskania, podśpiewywania, a najchętniej by potańcowali <tanczy> Inni wolą się zasłuchać, zapatrzeć, wyłączyć <marzy> I cała sztuka, żeby ci pierwsi nie przeszkadzali tym drugim - a w tym wypadku proporcje były akurat :mrgreen:

Akustyka Fabryki trzciny perfekcyjna (aż marzy się tam koncert w wersji akustycznej). Muzycznie też bez zmian - aranżacje koncertowe mocno odbiegają od wersji znanych z płyty z uwagi na zupełnie odmienne instrumentarium - więc jak ktoś był na koncercie pierwszy raz, to zauważa różnicę. Potem się przywyka <lol>
Brakowało tylko Andrzeja Rajskiego - jego perkusja zdecydowanie jest bardziej subtelna...

A sam wokal - cudowny. Wersja konferansjerki typu: "Będą ćwierkać, świstać, kwilić, pitpilitać i pimpilić..." zdecydowanie mi odpowiada <hahaha> Zwłaszcza, że Janusz Radek w formie wokalnej wyśmienitej. :mrgreen:

Prosiaczek 
100% Radkoholik!

Wysłany: 2009-11-29, 17:04   

Mnie osobiście głównie chodziło o podtrzymanie tego, co już się zaczęło (bo jak wspomniałam zaczęte przez sporą grupę bywało), oczywiście w przypadku tych żywszych kawałków, bo trudno ożywiać się przy "Sheili" czy "Dziękuję za miłość".

Perkusja może rzeczywiście dawała troszkę bardziej po uszach, ale gdzieś przy 3 utworze przywykłam. A 'ćwierkanie' bardzo zacne, tylko czy niebawem to ze mną nie okaże się coś nie halo, kiedy powiem, że i bez wykorzystania odpowiednich gestów przez Szefa, zaczynam rozumieć, o co się rozchodzi <lol>
Czekamy z nadzieją,
że serca się zmienią,
że zmieni się świat

fryne 
Zabłąkana duszczyczka...

Wysłany: 2010-07-02, 17:35   
   Ulubiona płyta Janusza Radka: Jeszcze bliżej
   Ulubiony recital Janusza Radka: Dziwny ten świat_opowieść Niemenem
   Ulubiony utwór z płyt Janusza Radka: Mów do mnie jeszcze
   Ulubiony utwór z recitali Janusza Radka: Panna Śnieżna
   Inny ulubiony utwór Janusza Radka: Obława

Dziękuję za miłość - śpiewa z troską
wierszem, co czytasz jak Nie-Boską
i choć te życia dzieli kilka lat,
na co wskazuje rozbieżność dat
czyni to z Haliną Poświatowską. <:))>

slon 
Zabłąkana duszczyczka...

Wysłany: 2010-07-20, 21:26   
   Ulubiona płyta Janusza Radka: Dom za miastem
   Ulubiony utwór z płyt Janusza Radka: Nie widze ciebie w mych marzeniach
   Ulubiony utwór z recitali Janusza Radka: Deszczowy
   Inny ulubiony utwór Janusza Radka: Belle

koncert w Pruszczu Gdańskim 4.07.2010 właściwie nie wiem czy jest to dobre miejsce ----miało być "Dziękuje za miłość" a był fanastyczny skład piosenek z czterech recitali-- było "Kiedy u...", "Czekam wytwale","Jeszcze raz","Rzeka", "Sheila","Dziękuję za miłość" ale było tez "Wspomnienie","Pieśń puka", "Deszczowy", "Halina" i więcej nie pamiętam bo już trochę czasu minęło.

Odpowiedz do tematu